Letní scéna Harfa

Pavel Kožíšek

Pavel Kožíšek se narodil 17. září 1970 v Hořicích v Podkrkonoší. Již na základní škole se začal zajímat o kouzlení a od roku 1986 začal veřejně vystupovat. V roce 1987 poprvé soutěžil v krajském kole, kde skončil na čtvrtém místě. Na základě tohoto vystoupení byl v roce 1988 přijat do Českého magického svazu, který v následujících letech úspěšně reprezentoval na několika mezinárodních festivalech v Polsku, Maďarsku, Itálii, Rakousku, Německu a Belgii. Na mezinárodním festivalu v Brně získal ve svých sedmnácti letech 1. místo a cenu Grand Prix.

Po maturitě v roce 1989 odešel studovat do Prahy Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 1991 získal v Praze na Mistrovství republiky 1. místo a následně i první televizní zkušenosti. Již během studií profesionálně vystupoval na mnoha evropských scénách a dlouhodobě pak především v Japonsku. V roce 1994 se stal mistrem republiky a v roce 1995 vyhrál na světovém festivalu v japonské Shizuoce cenu za zábavnost. V roce 1996 se na tomto festivalu stal mistrem světa. V tomto roce dokončil Pavel Kožíšek studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1997 získal jako první představitel zábavného umění Cenu Českého literárního fondu.

V roce 1999 vyhrál Pavel Kožíšek se svým projektem konkurz na realizaci prvního Divadla magie v Japonsku, kde vystupoval až do března 2000. Na podzim stejného roku založil svoji company a připravil s ní první velké samostatné show. V roce 2000 obdržel od Českého magického svazu diplom za zásluhy o rozvoj magického umění a za reprezentaci magie. V roce 2001 byl zařazen do prestižní publikace osobností České republiky „Kdo je kdo“. V roce 2002 byl jako jeden z nejmladších kouzelníků v historii předsedou odborné poroty na mezinárodním iluzionistickém festivalu.

V roce 2003 obhájil na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy rigorózní práci na téma Magie a sociokulturní manipulace a získal tak titul PhDr. V témže roce se mu narodil syn Matyáš. Na podzim roku 2003 zrealizoval projekt prvního Divadla kouzel v České republice. V roce 2004 připravil pro tuto originální scénu velkou strhující show Magická esa, kde nejlepší světové iluze předvádí společně s předními českými modelkami. Od roku 2004 je prezidentem mezinárodního festivalu v moderní magii Velká cena Divadla kouzel. V roce 2006 se oženil se svojí životní partnerkou Lucií Panošovou, která mu v roce 2008 porodila jejich druhého syna Jakuba. V současnosti má na svém kontě přes stovku televizních vystoupení doma i v zahraničí a v poslední době patří mezi mezinárodní špičku ve svém oboru.

Bližší informace: www.pavelkozisek.cz


TOPlist