Letní scéna Harfa

Klára Jandová

Tato půvabná herečka se narodila 15. listopadu 1979 v Praze. Poté co vystudovala hudebně dramatický obor Pražské konzervatoře pod vedením herečky Hany Maciuchové a režiséra Jana Novotného nastoupila do činohry Jihočeského divadla. Velmi brzy se vrátila zpátky do Prahy. V současné době jí můžeme vídat na dvou divadelních scénách. Vystupuje v divadle ABC a v Divadle Palace. V divadle ABC se stala jednou z nejmladších členek, které kdy v tomto divadle vystupovaly. Kromě herectví se také čile věnuje dabingu.

Její první filmovou zkušeností, se stal seriál CHLAPCI A CHLAPI, kde se objevila v epizodní roli. O čtyři roky později si zahrála v seriálu CO TEĎ A CO POTOM jako dcerka opuštěné alkoholičky. Další Klářinou výraznější filmovou rolí se stala Aneta ve filmu Karla Janáka ROCK PODVRAŤÁKŮ, kde se objevila po boku Jiřího Mádla a Vojtěcha Kotka. Většina televizních diváků jí však zná, z divácky úspěšného seriálu RODINNÁ POUTA. Zde hraje milou a skromnou Evu Pokornou, která hledá pravou a věrnou lásku.

Její sympatický úsměv a něžný vzhled jí přímo předurčuje do pohádkových rolí. Mohli jsme jí již vidět v několika pohádkách a pravděpodobně jí v tomto filmovém žánru budeme vídat i nadále. Za všechny lze jmenovat pohádku O SVATEBNÍ KRAJCE, kde si zahrála s Milanem Bahulem nebo Klárou Issovou. Další zajímavá pohádka, kde jsme mohli vidět Kláru Jandovou, se jmenuje O KRÁLI, HVĚZDÁŘI, KEJKLÍŘI A TŘECH MUZIKANTECH nebo KRÁL SOKOLŮ. Nejnovější pohádková role jí čeká v pohádce se zajímavým jménem ŠTASTNÝ SMOLAŘ.


TOPlist