Letní scéna Harfa

Petra Doležalová

Dětství prožila v Liberci, kde také navštěvovala ZUŠ - klavír, zpěv, herectví, a právě zdejší divadlo F.X.Šaldy jí velice ovlivnilo v myšlenkách na budoucí povolání. Dále se věnovala baletu a poté judu. Studovala na Pražské konzervatoři - obor hudebně dramatický (6-ti leté studium), zároveň s tím 3 roky SPgŠ dálkově, momentálně studuje na UK fakultě sociálních věd žurnalistiku.

V divadle začínala hrát již ve škole ( J.Anouilh: "Eurydika", W.Gombrowitz: "Yvonna, princezna burgundánská", J.Vostrý: "Tři v tom", M.Glaser: "Muž sedmi sester" atd...) poté již v profesionálních divadlech : Strašnické divadlo: D.Drábek : "Kosmická snídaně aneb Nebřenský", Divadlo Metro: A.Reynaud-Fourton: "Monsieur Amédée", podle filmu v rámci Metropolitního divadla Praha komedie "Sexmise", hud.představení "Zasněžená romance" s divadlem Pavla Trávníčka, divadlo Na Prádle: muzikál "Krysy", hostování v plzeňském divadélku Pluto - zde budu na jaře zkoušet Edith Piaf.

V televizi se objevila v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí II, 3+1 s M.Donutilem, Dobrá čtvrť II, projekt "Služby v našich službách" ČT, pohádka ČT "O království z nudlí a štěstí bez konce".


TOPlist