Letní scéna Harfa

Pavel Vítek

Pavel Vítek (* 30. září 1962 v Olomouci) je známý jako zpěvák populární hudby a muzikálový herec. Po maturitě na gymnáziu v Olomouci absolvoval divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, obor herectví. Získal angažmá v Hudebním divadle Karlín a později, v roce 1986, se prosadil také v pop music hitem „Má svůj den“, na který navázal albem Vůně tvý kůže. Od devadesátých let účinkuje v činoherních i muzikálových inscenacích v Praze.

Zpíval s operní divou Evou Urbanovou duet z muzikálu Fantom opery, moderoval vlastní talk show na celoplošné rozhlasové stanici Frekvence 1, vystupoval v Německu, Maďarsku, ve Finsku, v USA, na Slovensku a na Kanárských ostrovech. V únoru 2007 zpíval společně s Evou Pilarovou v legendární Rainbow Room v Rockefeller Centre v New Yorku na prestižním Beseda Ball pro špičky americko-české komunitya v říjnu 2007 pro česko-egyptský klub v káhirské Opeře.

18. srpna 2008 poprvé po deseti letech vystoupil na samostatném koncertu Pavel Vítek a přátelé. Vyprodaná show s hosty Evou Pilarovou, Kateřinou Brožovou, Josefem Vojtkem a Šárkou Vaňkovou se uskutečnila pod širým nebem na hradě Karlštejn.

1. října 2009 vydal u pražského nakladatelství XYZ kulinářský cestopis Cesty, které voní jídlem.

Je držitelem cen z Mezinárodních písňových festivalů ve Finsku (The Midgnight Sun Song Lahti) a v Maďarsku (festival OIRT).

3. července 2006 uzavřel na hradě Karlštejn registrované partnerství s Janisem Sidovským po téměř devatenáctiletém vztahu. O jejich cestě k uzavření registrovaného partnerství natočil dokument S důvěrou a láskou režisér Michal Herz. Snímek byl kromě Prahy uveden na mezinárodních festivalech gay a lesbických filmů v New Yorku a San Francisku. Stanice ČT24 film označila za „nejlepší český gay dokument“.


TOPlist