Letní scéna Harfa

Petr Poláček

Petr se narodil 2. 8. 1984 v Mělníku. Prvních zhruba dvacet let svého života prožil v Neratovicích. Pochází z rodiny muzikantů. K rockové hudbě ho přivedla starší sestra Táňa, která zpívá v několika kapelách. Vyučil se leteckým klempířem, ale již předtím směřoval k hudbě - první zkušenosti s hraním v kapele sbíral už zhruba od šestnácti let. O dva roky později se zúčastnil různých pěveckých soutěží (Caruso show, Do-Re-Mi).

Po úspěšném vystoupení právě v pořadu Do-Re-Mi (s písní Thank You For Loving Me od kapely Bon Jovi) v roce 2002 mu česká operní hvězda Eva Urbanová nabídla možnost nahrání společného duetu Miserere (orig. Pavarotti a Zucchero) a účast na Turné hvězd.

V roce 2003 spoluzakládal "Bad Name Bon Jovi Revival", kde působil jako frontman. V roce 2004 se dostal do finále soutěže Česko hledá SuperStar, kterou se výrazněji než předchozími soutěžemi zapsal do povědomí diváků. Jako nejdůležitější důvod své účasti uvádí šanci získat větší pozornost veřejnosti pro kapelu. Ta posléze změnila název na "Iluze". V roce 2005 ukončila svou činnost, Petr Poláček později hrál s různými dalšími hudebníky.

V roce 2005 vstoupil také do světa muzikálu rolí d'Artagnana v muzikálu Tři mušketýři (2005-2006, Divadlo Broadway), následovaly další role: Ptolemaios (Kleopatra, 2006-2007, 2008-2009, Divadlo Broadway), Filip (Angelika, 2007-2008, Divadlo Broadway), Aramis (nové uvedení Tří mušketýrů, 2008-2009, Divadlo Hybernia), Giacomo Salai (Mona Lisa, březen 2009-současnost, Divadlo Broadway).

V současné době Petr připravuje novou desku (včetně psaní vlastních písniček), a plánuje koncerty, na kterých se bude moci představit v roli, která se k němu hodí nejlépe - v roli frontmana své nové kapely.

Bližší informace: http://www.petr-polacek.cz/


TOPlist