Letní scéna Harfa

Alma de Groen

Začala psát hry v r. 1968. V r. 1970 vyhrála se svou krátkou prací „The Joss Adams Show” národní soutěž v Kanadě. Její první hru „The Sweetproof boy“ uvedlo divadlo Nimrod v Sydney r. 1972. Další hra „The After-Life Of Arthur Cravan“ byla čtena na Australské národní konferenci současné dramatiky a poté uvedena v Jane Street Theatre v Sydney v r. 1973. Následovaly hry „Going Home“ v r. 1976 a „Chidley“ v r. 1977.

V r. 1981 uvedlo Melbourne Theatre Company hru „Vocations“. V r. 1985 dostala prestižní australskou cenu AWGIE za televizní adaptaci „Man Of Letters“. Dále napsala pro ABC televizní film „After Marcuse“, psala scénáře pro seriály „Single“ a „Raffety´s Rules“.

Hra „The Rivers Of China“ měla premiéru v Sydney Národním divadle a dostala cenu Premier´s Literary Award for Drama v obou státech – NSW a Victoria. „The Girl Who Saw Everything“ uvedlo v Melbourne Russel Street Theatre r. 1991 a r. 1993 dostala opět cenu AWGIE, za nejlepší divadelní hru. V r. 1994 pracovala jako dramaturg v Legs on Wall na představení Wildheart. Pro rozhlas napsala „Available Light“ a „Stories In Dark”, které v roce 1996 reprezentovaly Austrálii na Prix Itália.

Další hru „The Woman In The Window“ uvedlo Melbourne Theatre Company r. 1997 a r. 1998 dostala Alma De Groen jako první dramatik v historii cenu Patrick White Literary Award za přínos australskému divadlu. Hra „Wicked Sisters“ (přeložena D. Bláhovou jako „Mrchy“) měla premiéru r. 2001 v Sydney v Griffin Theatre company...


TOPlist