Letní scéna Harfa

Jana Malá

Jana Malá je dcera herce Jana Faltýnka. Vyrůstala v div. rodině, kde jí nejvíce ovlivnila její babička, operetní subreta Míla Janů (1917 - 1995). Jako posluchačka Pražské konzervatoře, kam se dostala až napodruhé, hrála v divadle Labyrint.

Po absolvování DAMU pracovala rok v baru, hostovala ve Stavovském divadle a v ABC. Roku 1996 získala angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích, vystupovala i s J. Potměšilem v zájezdovém představení Malého prince. Na čtyři roky zakotvila v Divadle J.K.Tyla v Plzni, ale současně ji diváci vídali ve Viole a v shakespearovských inscenacích na Pražském hradě. Od roku 2002 je členkou souboru Divadla na Vinohradech. Nyní v roce 2013 se dala do spolupráce s Divadlem Ungelt a Divadlem Na Jezerce, kde spolu se svou přítelkyní Dagmar Zázvůrkovou hraje v Kabaretu Černá myš a na Jezerce v muzikálu Já Franois Vilion a nyní právě vzniká pod její taktovkou inscenace Vysílá studio Jezerka. To vše ve zmiňovaném Divadle na Jezerce. Ve vinohradském divadle alternuje roli Smitty v muzikálu Jak udělat kariéru snadno a rychle, hraje také ve známé inscenaci Brouk v hlavě a nebo třeba v Hašlerovi.

Hrála ve filmech Non Plus Ultras a Sametoví vrazi. Příležitost dostala také na tv. obrazovce ve filmu Každý den karneval a v kriminálním seriálu Eden. Příležitost před mnoha lety dostala i v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde si zahrála doktorku Kroupovou.

V osobním životě je provdaná za producenta L. Malého. Má 4 ročního syna Maxmiliána.

Termíny představení:

07.08.2024 20:00 St
Rukojmí bez rizika
Letní scéna Harfa, Praha 9

TOPlist