Mrchy

Mrchy

Intimní divadlo Bláhové Dáši

Čtyři ženy se sejdou po smrti manžela jedné z nich. Jsou kamarádky, jsou věkově na rozhraní, jsou inteligentní, jsou vtipné - každá svým svérázným způsobem. Život jim nadělil různá překvapení, ale stále si žádá další rozuzlení. Čí muž to tedy byl? V divadelní komedii se řeší morální dilema mezi přítelkyněmi - věrnost a zbabělost, přátelství, práce a peníze, čestnost a komformizmus, útlocitnost a živočišnost - a hlavně co když to byla láska? Rozuzlení je šokující!

„Intelektuální břitkost konverzace rychle překonává kontaktní fázi. S přibývajícím alkoholem v krvi pomalu odkvétající ženy poodhalují povahy, životní peripetie, zklamání, Pyrrhova vítězství v rodinách i v profesi každé z nich. Na povrch vystupují i jejich nemalé komplexy zastírané falší, překotnou otevřeností, s berličkou nad jakýkoli vztah povýšeného, osvobozujícího feminismu.“
(J. P. Kříž, Právo)

Hrají: Dana Batulková, Dagmar Bláhová, Nina Divíšková, Lenka Skopalová
Autor: Alma de Groen
Režie: Irena Žantovská
Žánr:činohra
Délka:120 min.
U nás nezmoknete!
V případě nepříznivého počasí se představení přesouvá do Divadla Gong, Sokolovská 191, Praha 9 (200 m od Galerie Harfa). O případném přesunu bude rozhodnuto v den konání představení nejdříve 3 hodiny před začátkem akce a informace bude zveřejněna na našich stránkách.
Zaplněno není vyprodáno!
Pokud je u některého z termínů představení označení „zaplněno“, je v tuto chvíli naplněna kapacita „mokré varianty“ v Divadle Gong. Kapacita Letní scény na střeše OC Galerie Harfa je však o něco vyšší. V den konání představení, v okamžiku, kdy budeme mít jistotu, že budeme hrát skutečně na Harfě, uvolníme do prodeje další místa.
TOPlist