Petr Bende & band: Vánoční turné

Petr Bende & band: Vánoční turné

Vánoční koncert Petra Bende a hostů

Tradice vánočních koncertů Petra Bende sahá do doby před šestnácti lety, kdy v roce 1997 zahrál svůj první vánoční koncert ve Zbraslavi u Brna, sousedící s jeho rodným Újezdem u Rosic. Tehdy byl Petr Bende, coby dvacetiletý muzikant, známý pouze v nejbližším okolí. Přesto však dokázal nadchnout desítky přítomných posluchačů a zrodila se tradice. Od té doby se zde zdvojený vánoční koncert koná každoročně. V průběhu let se vánoční koncerty rozšířily i do dalších měst a v roce 2006 proběhlo první regulérní turné po celé České republice. Vánoční koncerty mívají každoročně charakteristickou tvář a neopakovatelnou atmosféru, která si získává stále více nadšených posluchačů.

Široká divácká základna si kromě Petrovy kapely oblíbila také netradiční spojení s hosty koncertů - Cimbálovou muzikou Grajcar. Dochází zde k ojedinělému propojení pop-rocku s lidovou muzikou a v programu zní speciálně upravené české i moravské vánoční tradicionály, přičemž nechybí ani oblíbené skladby z autorských alb Petra Bende. Krásnou náladu vánočních koncertů dokreslují dětské pěvecké sbory z daných měst, díky kterým je program úzce propojen s konkrétním městem a domácím publikem.

Historicky přijalo pozvání na vánoční turné také mnoho dalších hostů, mezi kterými nechyběl např. Ivan Hlas, Wabi Daněk, Petr Nagy, Josef Laufer, Helena Zeťová, Ilona Csáková a další. Z vlastního přesvědčení převzal patronát nad CD/DVD, které bylo v roce 2010 pořízeno jako záznam koncertu z Janáčkova divadla, herec Miroslav Donutil.

Pomyslnou tečkou, stvrzující skvělé hudební výkony, nadhled, vtip, přitažlivost programu a přízeň publika, jsou vyprodané sály a standing ovations v závěru každého koncertu. Petr Bende si za roky úsilí, pokory a práce vybudoval projekt, sklízející úspěchy u diváků všech věkových kategorií, pro které se stal již neodmyslitelnou součástí adventního období.

Hrají: Petr Bende
Žánr:koncert
Délka:120 min.

Termíny představení:

Aktuálně není vypsán žádný hrací termín
ZAPLNĚNO
Pokud je u některého z termínů představení toto označení, je v tuto chvíli zaplněna kapacita „mokré varianty“ v Divadle Gong. Kapacita Letní scény na střeše OC Galerie Harfa je však o něco vyšší. V den konání představení, v okamžiku kdy budeme mít jistotu, že budeme hrát skutečně na Harfě, uvolníme do prodeje další místa.
U nás nezmoknete!
V případě nepříznivého počasí se představení přesouvá do Divadla Gong, Sokolovská 191, Praha 9 (200 m od Galerie Harfa). O případném přesunu bude rozhodnuto v den konání představení nejdříve 3 hodiny před začátkem akce a informace bude zveřejněna na našich stránkách.

Diskuze:

TOPlist