Letní scéna Harfa

Ivo Jahelka a Miroslav Paleček na Letní scéně Harfa!

30.08.2013 11:06

Sobotní večer na Harfě bude patřit písničkářům. „Zpívající právník“ Ivo Jahelka a Miroslav Paleček (polovina dvojice Paleček-Janík) představí své vlastní nejznámější písničky i společnou tvorbu. Jejich písničkám nechybí melodičnost, nadhled, humor a svérázný pohled na svět, který posluchačům sdělují kultivovaným a srozumitelným jazykem.

Ivo Jahelka

Proslavil se jako „zpívající právník“. Kromě dráhy advokáta začal zhudebňovat soudní případy a příběhy ze soudních spisů a policejních protokolů. Začínal v klubu Rubín, často vystupoval na Portě a jiných folkových přehlídkách. Diváci České televize znají Iva Jahelku také jako průvodce populárně naučným seriálem o soudnictví „Neznalost neomlouvá“.

Miroslav Paleček

Český folkový písničkář, který k české hudební scéně neodmyslitelně patří již od konce 60. let. S Michaelem Janíkem založili duo a brzo získali široký okruh posluchačů. Miroslav Paleček byl dlouholetým členem divadla Semafor, je znám i jako originální interpret písní Voskovce a Wericha. Od 90. let koncertuje se zpívajícím právníkem I. Jahelkou a vytvořili úspěšné tématické CD „Tenisová akademie“.

TOPlist