Normální debil 2

Normální debil 2

Osmdesátky aneb Kalendárium

Volné pokračování divadelního bestseleru Roberta Bellana, odehrávající se tentokrát v socialistických letech osmdesátých. Spolu s hlavním hrdinou zažijeme gymnaziální lásku, herecké angažmá, vojnu, discopříběh, romské tance i sametovou revoluci. Opět nebude chybět dobová pop music a vysílání Československé televize. A možná přijde i kouzelník ... a Saskia Burešová.

Když jsme na začátku roku 2020 zkoušeli představení Normální debil (jako třetí divadlo po Uherském Hradišti a Pardubicích), připravoval jeho autor a režisér Robert Bellan do Uherského Hradiště již druhý díl. A tehdy jsme si řekli, dva roky jsou tak akorát, první díl se mezitím docela vyhraje, uděláme dvojku v roce 2022. Dokonce jsme měli vymyšlené i krásné datum premiéry: Normální debil 2 – 22.02.2022.

Bohužel koronavirus rozhodl jinak. První díl jsme stačili odehrát 5x a přišel první lockdown, v létě a zkraje podzimu 2020 jsme odehráli dalších pár představení a přišel druhý lockdown, tentokrát mnohem delší. Od loňského léta sice již hrajeme, ale těch představení není zdaleka tolik, kolik jich bývalo dříve. A proto jsme se rozhodli pražskou inscenaci Normálního debila 2 prozatím odložit.

Abychom však diváky, kteří jsou na pokračování příběhu zvědaví, neochudili, rozhodli jsme se, že na Letní scéně Harfa odehrajeme letos v létě jedno exkluzivní představení Normálního debila 2 v podání souboru z Uherského Hradiště.

Pokud tedy jste zvědaví na další průšvihy Norberta Intribuse, přijďte se podívat ve středu 20.7.2022 na Letní scénu Harfa.

 

Hrají: David Macháček, Martin Vrtáček, Anna Pospíchalová, David Vaculík
Autor: Robert Bellan
Režie: Robert Bellan
Žánr:činohra
Délka:120 min. (včetně 20 min. přestávky)
Premiéra:13.09.2020
TOPlist